3 Mayıs Üzerine

ttkyüksel

3 Mayıs bir bayram yada şenlik değildir. 3 Mayıs, tarih boyunca Türklüğe gönül vermiş, Türk’ün geleceği ve varlığı için yaşamını ortaya koyarak çalışmış kişilerin, yine öz devleti eliyle zorbalık görüşünün ve bastırılmaya çalışılmasının anılışıdır. Bu anılış, kadim dönemlerden gelerek bu güne kadar aynı baskı altında tutulan ve eziyet gören Türklerin de bir anısı niteliğinde olmalıdır. Özellikle Türk’ün şanlı geçmişi üzerine çalışarak ve Türk olduğumuz için doğal olarak Türk’ün geleceğine ışık tutmak, Türk’e öz güven vermek ve onu olması gerektiği yere getirip varlığını sonsuz kılmak isteyen kişilere yapılan bu baskı ve eziyetlerin yine öz devleti elinden olması, bulunduğumuz yapının ve yönetimlerin de aslında Türk’ün var oluşuna bir tepki olduğunun da anlaşılması açısından önemlidir. Düşmanı Türk ve Türkçülük olan yapı ve yönetim asla tek bir Türk’ün bile yöneticisi olamaz ve Türk’ü bağlamaz. Türkçülük; her türlü siyasi görüşün ve anlayışın üzerinde bulunan ve her Türk’ü doğuştan bağlayan bir kişiliktir, Türk’ün yaşama bakış açısıdır. Her Türk nesneye ve tine bakış açısı ne olursa olsun doğrudan Türkçü olmalı ve Türkçülük için çalışmalıdır.. Türk’ün en kutlu yaşam amacı bu olmalıdır. Eğer bu amaç elden tam olarak çıkarsa Türk’ün varlığı da elden çıkmış ve son bulmuş demektir. O nedenle bu amaç üzerine olan ve en azından en çoğuna kadar çalışan herkes kutlu bir yaşam üzerinedir. Türkçülüğe emek verene Tanrı da gönül verir. Buna düşmanlık eden, karşı duran ve bastırmaya çalışan her el Türk’e ve varlığına düşmandır. Bu el ya köküyle sökülesi bir maşa, yada başı ezilesi bir mankurt olabilir. Başbuğ Gazi M.K.Atatürk’ün de söylediği gibi “Türk ve Türkçülüğün karşısında duranlar ezilmelidir.” 3 Mayıs’ın Türk’e gerekli olan dersi vermesini dilerim.. Esenlikler. – Kürşad BAYTOK

4 thoughts on “3 Mayıs Üzerine”

 1. Ahmet Çiftçi said:

  Arkadaşım Atatürk Türk de değildir, Türkçü’de. Atatürk, Mustafa Kemal de değildir. O bir batıcıdır, haindir, ajandır. Kendisini 19 Mayıs’a götüren süreç de ingiliz işgali altındaki sarayda başlamıştır. Kimin izni ve oyunuyla Anadoluya gittiği de gayet açıktır. İngilizlerin izni olmadan ne padişah, ne MK istanbuldan aleni bir şekilde 60 mürettebatla asla çıkamazdı. Zaten Samsun’a itilaf devletlerinin bir müfettişi olarak, 7 ve Asker, Silah ve Mühimmatın teslim edilmesiyle ilgili maddenin uygulanıp uygulanmadığını denetlemek üzere çıkmıştır. Durum bu menvalde iken unun tersini düşünmek, yani MK’nin ajan olmadığını düşünmek aklın ve mantığın sınırlarını zorlamaktır.

  • Bilgi sahibi olmadan ancak Sarayın fesli soytarılarının yazılarıyla fikir sahibi olarak düşünmeye devam edin.. Gizli, saklı, derin tarihçilik adındaki işkembeciliğe ayak uydurun. Talepleriniz Atatürk düşmanlığı üzerine olursa arz eden de her daim olacaktır ve oluyor..

  • gürsel karagüllü said:

   Bu açıklamayı yapan ya hain yada çük kafa.

 2. Elvin Zeynel TÜRK said:

  Tut ki, itilaf devletlerinin müfettişi olarak Samsuna ingilizlerin izni ile çıktı. Peki neden dediğin denetlemeyi yapıb tekrar İstanbula satılık vahdettinin sarayına yanına gittiği gibi dönmedi? Neden Erzurum ve Sivas kongrelerini yaptı? Neden hakkında ölüm fermanı çıkartıldı? Bunların tutarlı yanıtını bekliyorum Ahmet çiftçi. Veremezsen yanıtı, maraş dondurmacısına koş bu soruları ona da ver. Sizin asıl sorununuz sorgulamanıza izin verilmemsidir. Sorguladığınız anda kafir ve ajan ilan edilirsiniz.. Farkımız budur. Lütfen bu sorularıma yanıt ver. Ama dediğim gibi kaynaklı analizi yüksek ve kapsamlı aynı zamanda tutarlı olsun yanıtın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s