Etiketler

, , , , , ,

Prof. Dr. Fritz Neumark

Almanya da nazilerden kaçıp 1940-60’larda İstanbul Üniversitesinde görev yapan Türk dostu Prof. Neumark ile bir kısım öğrencisi boğaziçinde geziye çıkarlar.Öğrencilerden biri profesöre sorar “Avrupa bizi neden sevmez ?” Neumark şu cevabı verir:

Çok samimi olarak ifade edeyim ki Avrupalı, Türkleri sevmez ve sevmesi de mümkün değildir. Asırlardır kilisenin Türk ve İslam düşmanlığı hıristiyanlığın hücrelerine sinmiştir. Sebeplerine gelince:

1- Müslüman olduğunuz için sevmez; faraza laiklik şöyle dursun, hristiyan olsanız da size düşman olarak bakmaya devam eder.

2- Sizler farkında değilsiniz; ama onlar şu gerçeğin farkındadırlar. Tarihten Türk çıkarılırsa tarih kalmaz. Osmanlı arşivi tam olarak ortaya çıkarsa bugünki tarihlerin yeniden yazılması gerekir (ki biz buna Orta Asya Türkistan’da bulunan piramitleri ve Kazım Mirşan tarafından Ön Türkçe olarak çözülen yazıtları da ekliyoruz).

3- Avrupa pazarı idiniz, şimdi Avrupa’yı pazar yapmaya başladınız.

4- En az 400 yıl Avrupa’da sırtımızda, ensemizde at koşturdunuz. (Hangi 400 yıl? Tabi ki Neumark burada Osmanlılardan bahsediyor)

5- Selçuklular Anadolu’yu, Osmanlılar ise Orta Avrupa ve Balkanları haçlı ordusuna mezar ettiler.

6- Sizi silahla yenemeyenler, kendilerine benzeterek hakimiyet sağladılar.

7- Selçuklu ve bilhassa Osmanlı İslamiyeti kabul edip yaymasaydılar, İslamiyet bugün belki sadece Hicaz’da varlığını devam ettirirdi. Kaldı ki VAHABİLİĞİ KURANLAR DA İNGİLİZ DOMİNYON BAKANLIĞININ ADAMLARIDIR.

8- Batı heryerde islamiyeti sapık inançlara kanalize etti. Kilise size kan kusturmaktadır ve sebepleri yukardadır.

10- Sizler gerçek hüvüyetinize döndüğünüz an, Avrupa’nın refah ve medeniyeti yıkılır.

11- Yine sizler Avrupanın tarihi düşmanısınız ve daima düşmanı olarak kalacaksınız. (Bunu zaten ellerine geçen her fırsatta söylüyorlar. Anlamak istemeyenler ve AB kapılarında yüzsüzce dolananlar bizleriz)

https://onturk.wordpress.com/2011/04/29/alman-prof-neumarkin-itiraflari/

TARİHİN BAŞLADIĞI ÖN TÜRK UYGARLIĞI (Resmi Tarihin Çöküşü)

Haluk TARCAN (CNRS)