Etiketler

, , , , , , , , , ,

2 mart tarihli Hürriyet, BUZ ADAM CANLANDI başlığı altında ÖTZİ’nin üç boyutlu hâlini yayınladı…Yaşına 45 boyuna, 1,50 ayaklarına da 38 demişler, Günümüzden 5300 yıl önce yâni,.Ö.2300’lerde İtalyan Alplerinde yaşamış imiş… 

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber.aspx?id=17158943&tarih=2011-03-02

İ.Ö. 4800’lerde, bir gurup halk İtalyan Alplerinde OGLİO (olyo) vadisine yerleşirler (D.Riba, Gravureses Rupestres du Val Camonica ed. Fr.Empire 1984 paris). Bunlar, yazı sahibi Ön-Atalarımızdan bir  bölümdürler; QAMUNLAR adını taşırlar. Bu ad, bütünüyle herkes, toplum demektir, günümüzde KAMU olmuştur. (KM) Yazılarından, bir sözcük oluşturan birleşik UÇ-UÇU AT (devletli) damgalarının tıpa tıp aynını Kürt kilimleri denen Van kilimleri üzerinde görürüz.

İlk bulunduğunda, Ötzi’nin resimlerini rahmetli Prof E.Feigl, Ön-Türk olabileceği düşüncesiyle bana göndermişti; kolunda ve gövdesinde iki Ön-Türkçe damga vardı: HAÇ şeklindeki OQ ve 3 çizgi hâlindeki UÇ damgaları…OQ damgası Haç, uçan kuşun kanat ile gövdesinin stilize edilmiş şeklidir, çünkü ülkesine iyi hizmet etmiş BEY’in ruhunu ancak kuş, tanrıya ulaştırır. Damga, günahsız olma ya da yeryüzü kişisi anlamını verir.

UÇ ise, tanrıya UÇABİLEN ancak BEY olduğuna göre, LİDER anlamını verir.

Bu verilere göre ÖTZİ, ÖN-TÜRK KÜLTÜRÜNDEN olmalıdır.

Şimdi, DNA testi yapılacakmış!…Sonuçta Türk DNA‘sına  sahip ise, damgalarda yanılmadığımız, ÖTZİ’nin Orta Asya’dan göç eden QAMUNLARIN vatandaşı olduğu ortaya çıkacaktır. QAMUNLAR, İ.Ö. 3800’lerde, Batılıların hayretini oluşturan hükûmet otoritesiyle yönetilmektedirler (D.RİBA). Uç-Uçu At damgası da bunu doğrulamaktadır.

Qamunlar, 42 öteki halkla birlikte, İ.S. 14 yılında Ogüst tarafından Roma imparatorluğuna tâbi kılınmışlardır (D.RİBA).

ÖTZİ’nin yaşını 45 olarak vermişler?… İ.Ö.2.300 yılında 45 yaşına kadar yaşamış olmak büyük bir şansı ifade etmektedir…Antropologlar, 35’i biraz zor geçerler, bekleyeceğiz.

https://onturk.wordpress.com/2011/04/18/olasi-bir-on-turk-otzi/

Halûk Tarcan (CNRS-Paris)